AKTYWIZACJA SPOŁECZNOŚCI LOKALNEJ

Przedstawiciele uczniów z klas 3. wzięli udział w szkoleniu dotyczącym pracy ze społecznością lokalną i animacji lokalnej, czyli jak pracować w najbliższym otoczeniu i z lokalnymi ludźmi jak np. podwórko, sąsiedztwo, czasem grupy zainteresowań, oraz jak ich animować pod kątem organizacji wydarzeń zewnętrznych czy badania ich oczekiwań i potrzeb.

Uczniowie podczas spotkania pracowali nad możliwym do realizacji wydarzeniem, a prowadzący naprowadził ich w jaki sposób mają to zrobić, na co zwracać uwagę, czego unikać, czego się nie bać. Zajęcia prowadził pan Marek Sztark – Dyrektor Samorządowej Instytucji Kultury SZCZECIN 2016. Od IX.2009 doradca Prezydenta Miasta Szczecina ds. Kultury. Wykładowca Uniwersytetu Szczecińskiego w zakresie: instytucje kultury, animacja i organizacja kultury, organizacja i promocja imprez kulturalnych. Od 2012 menadżer w Narodowym Centrum Kultury w Warszawie. Dyrektor programowy NieKongresu Animatorów Kultury 2014 i 2016 organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Forum Kraków. Dyrektor Przeglądu Teatrów Małych Form KONTRAPUNKT oraz dorada Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego w zakresie kultury. Na realizację tego przedsięwzięcia uczniowie mieli 400zł. Podczas spotkania podjęli decyzję, że zakupią choinkę i postawią ją w centrum osiedla w okolicy szkoły. Poproszą lokalną społeczność o pomoc w dalszej realizacji. Chodzili po mieszkaniach i prosili o przepisy i życzenia świąteczne. Wszystkie zostały przepisane na kolorowe kartki. W dniu realizacji Choinka była ozdobiona przepisami, życzeniami przy okazji tego wydarzenia uczniowie częstowali przechodniów ciepłą herbatą i składali życzenia świąteczne. Całą akcja przebiegała w przyjaznej atmosferze.

2018-01-04 22:39:00, dyrekcja,
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

polecane