"Truizmem będzie stwierdzenie, iż edukacja wspiera się na trzech
zasadniczych filarach: uczniach, nauczycielach i rodzicach.
Jeśli pominie się lub osłabi którykolwiek z nich,
cała budowla chwieje się w posadach"
/K. ŚNIOSZEK/
Informacje

Nasza szkoła kształci przyszłych ludzi sukcesu – odpowiedzialnych, przedsiębiorczych, aktywnych oraz twórczych. Młodzież uczy się samodzielności i współpracy w grupie. Uczniowie mają poczucie własnej wartości, nie naruszają jednak godności i wolności innych. Świadomie zdobywają wiedzę i umiejętności, cechuje ich kultura osobista i kultura słowa. Uczniowie znają i szanują tradycję narodu i regionu, czują się obywatelami Europy.

Młodzież naszego gimnayjum kształci się pod opieką wysoko wykwalifikowanej kadry pedagogów, zgodnie z zainteresowaniami i przyszłym kierunkiem studiów, objęci są także opieką pedagogiczną i psychologiczną.

Zajęcia prowadzone są z wykorzystaniem najnowszych osiągnięć dydaktyki i metodyki. Efekty nauki potwierdzają wysokie miejsca zajmowane na olimpiadach i konkursach przedmiotowych przez naszych uczniów oraz wyniki egzaminu gimnazjalnego.

W życiu szkoły uczestniczą także rodzice uczniów, którzy wspólnie z nauczycielami i uczniami uczestniczyli w tworzeniu programu wychowawczego szkoły. Zadecydowali o jego kształcie i wybrali wartości, które uznali za najważniejsze:

Rodzicu!!!

Jeżeli chcesz podążać tą samą drogą, wspólnie wychowując swoje dzieci, zapraszamy do naszej szkoły.

misja gimnazjum 34   misja gimnazjum 34