Nauczyciele

Gimnazjum nr 34 położone jest wśród plątaniny wąskich, spokojnych uliczek malowniczego osiedla domków jednorodzinnych, w otoczeniu zieleni, zaledwie kilkadziesiąt metrów od Lasku Arkońskiego.

Usytuowanie szkoły ma bezsprzeczny wpływ na atmosferę w niej panującą i jej pracę. Gimnazjum jest kameralne (obecnie 350 uczniów w 13 oddziałach), panuje w nim atmosfera przyjaźni, życzliwości, tolerancji i zaufania, a żaden uczeń nie jest tu anonimowy.

Całą koncepcję pracy naszego gimnazjum opieramy na „złotej myśli” dra Piotra Szreniawskiego „Dobra szkoła nie produkuje geniuszy, tylko zdrowe społeczeństwo” w oparciu o naukę i sport - w obu obszarach uczniowie osiągają sukcesy na terenie miasta, gminy i województwa. Stawiamy na wysoką jakość kształcenia, wychowanie i bezpieczeństwo ucznia. Cały obiekt jest objęty monitoringiem (32 kamery) i zamknięty terytorialnie.

Od lat jesteśmy w pierwszej dziesiątce najlepszych szczecińskich gimnazjów w wynikach egzaminu gimnazjalnego. Według analiz Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i Internetowego Centrum Zasobów Edukacyjnych MEN „Scholaris”, ze względu na wskaźniki wyniku końcowego i edukacyjnej wartości dodanej, obliczonych na podstawie wyników egzaminacyjnych jesteśmy „ SZKOŁĄ SUKCESU”. Takim wynikiem nie może pochwalić się żadna z pobliskich szkół!

Jesteśmy „Szkołą z Klasą”, w której pracują „Nauczyciele z Klasą”, a uczniów obowiązuje jednolity strój uczniowski.

Pielęgnujemy tradycje narodowe, środowiskowe i własne, m.in. w naszym kalendarzu znajdują się: Do swojej dyspozycji uczniowie mają:
W naszej szkole:

1.Realizujemy Podstawą Programową Kształcenia Ogólnego dla gimnazjum, dostosowując ją do indywidualnych potrzeb uczniów.

2.Uczniowie objęci są patronatem Pani Poseł Renaty Zaremby, Zakładu Fizjologii Żywienia Człowieka Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, Instytutu Fizyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego, Polskiego Towarzystwa Informatycznego, Stowarzyszenia "POLITES" – zajęcia, wykłady, badania, nadzór nad funkcjonowaniem klas z programem rozszerzonym.

3.Masz możliwość uczenia się dwóch języków obcych - angielskiego i niemieckiego w zakresie podstawowym i rozszerzonym – program klas lingwistycznych.

4.Uczestniczysz w realizacji programów autorskich rozszerzających i wyrównujących wiedzę i umiejętności uczniów.

5.Spotykasz się z bogatą ofertą zajęć pozalekcyjnych, dostosowaną do potrzeb uczniów, między innymi odbywają się Warsztaty Teatralne, Warsztaty Młodzieży Twórczej, pracuje Koło Literackie, redakcja gazetki szkolnej MISZ MASZ, Klub Gimnazjalisty, Kółko Brydżowe.

6.Możesz zdobyć Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych.

7.Prężnie działa Rada Młodzieży, rozwijając samorządność i realizując projekty i własne pomysły.

8.Odbywa się Miejski Konkursu na Kartkę i Życzenia Bożonarodzeniowe oraz Miejski Konkurs Poezji Optymistycznej, które na stałe .mieszczone są w kalendarzu imprez miejskich.

9.Organizujemy Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego, Międzyszkolny Konkurs „Dziś przyroda – jutro biologia, fizyka, chemia” dla uczniów szkół podstawowych.

10.Nauczyciele prowadzą fakultety i konsultacje.

11.Współpracujemy ze środowiskiem lokalnym, Radami Osiedla Arkońskie - Niemierzyn i Osów, stowarzyszeniami, placówkami opiekuńczymi, uczestniczymy w wolontariacie.

12.Polskie Stowarzyszenie Rodziców nadało Radzie Rodziców naszej szkoły tytuł "Partnera w edukacji".

13.Realizujemy Ogólnopolski Program "Trzymaj formę", Ogólnopolski Program "Moja pierwsza wizyta u ginekologa", Rządowy Program "Razem bezpieczniej", Ogólnopolski Program Zbiórki Zużytych Baterii, Wojewódzki Program „Moda na Bezpieczeństwo”.

14.Prowadzimy prelekcje na temat wyboru szkoły ponadgimnazjalnej, trudnego okresu adolescencji, odpowiedzialności prawnej nieletnich, profilaktyce raka, integracji uczniów, profilaktyce uzależnień, wyboru dalszej edukacji - preorientacja zawodowa.

15.Uczestniczymy w życiu kulturalnym i społecznym naszego miasta poprzez systematyczny udział w seansach kinowych, spektaklach teatralnych, koncertach w filharmonii i operze, wystawach w muzeach, odwiedzamy lokalne redakcje – „Kurier Szczeciński”, „Moje Miasto”, TVP,

16.Zajęcia odbywają się w godzinach 8:00-15:25 (jedna zmiana).